W życiu każdy z nas przeżywa różne momenty. Te wspaniałe i niepowtarzalne pragniemy zatrzymać w swojej pamięci w jak najlepszym stanie. Razem z rozwojem technologii stało się to możliwe. Zaczęło się od fotografii a trochę później dołączyło video-filmowanie. Takim oto sposobem, już od bardzo wielu lat kamerzysta i fotograf to osoby niezastąpione w trakcie różnorakich bardzo istotnych uroczystości.
W bardzo wielu przypadkach ograniczamy się do fotografa. Tak bywa w przypadku przyjmowania sakramentu chrztu, komunii czy bierzmowania. W trakcie roczku i kolejnych urodzin. Kamery częstokroć spotykane są na uroczystościach weselnych, chociaż i tu bywa różnie to filmowanie Lubin stało się czymś oczywistym.

Dzięki takiemu sprzętowi jakim jest kamera możemy przywołać dawne wspomnienia jeszcze dokładniej aniżeli za pomocą fotografii. Nawet najlepsza fotografia nie odda tak idealnie  zabawnego tańca kuzyna na przyjęciu weselnym, nie usłyszymy z fotografii piosenek ani słów które zostały wypowiedziane przez gości. Po prostu film wideo ma większe możliwości.

 

Dzisiaj technika oferuje nam dużo więcej niż dawniej. Kamerzyści weselni, często posiadają do dyspozycji co najmniej 2 kamery. Zależnie od życzenia młodej pary, często mogą być nawet cztery. W ostatnich latach normą stała się obecność porządnego drona podczas ślubów. Absolutnie żadna kamera nie zrobi takich zdjęć jak ta puszczona z powietrza. Efekt końcowy jest znakomity. Montaż też się rozwinął. Film video z takiej ważnej uroczystości niewątpliwie musi być wyjątkowy. Wysokiej jakości kamerzyści z fachowym sprzętem niewątpliwie sprawią, że w pamięci naszej i naszych bliskich zostaną wspaniałe wspomnienia.