Artykuły piśmiennicze to szeroka gama artykułów. Zazwyczaj zaliczamy do nich produkty zrobione z papieru. Zeszyty, bloki rysunkowe i kolorowe papiery, kalendarze, notesy, notatniki, pamiętniki, druki faktur a także rachunków a także mnóstwo innych.

Ale do tego typu artykułów będziemy mogli wliczyć długopisy, ołówki, pióra, farby, tusze, pędzle, gumki, piórniki oraz inne. Największy popyt na te przedmioty jest z całą pewnością jesienią, gdy rusza nowy rok szkolny. Uczniowie oraz nauczyciele chmarami wyruszają do hurtowni z artykułami papierniczymi, by wyposażyć się w artykuły piśmiennicze. Najczęściej ludzie kupują na zapas, ażeby starczyło na dłużej. Kiedyś asortyment tego typu nie wyglądał tak atrakcyjnie. W czasach, gdy rządziła szarość a także słaba jakość wszystko było siermiężne a także podobne do siebie. Z jednej strony / ale tylko z jednej/ nikt się nie wyróżniał, bo wszyscy posiadali bardzo podobne przedmioty.

Lecz wszakże nie o to chodzi. Jeśli otaczamy się pięknymi rzeczami, to dobrze się czujemy a także rozwija się nasz zmysł estetyczny. Ogólnie poprawia się nasz nastrój i patrzymy na świat przez różowe okulary. Jesteśmy uprzejmi dla otoczenia i nas również dobrze postrzegają. Oprócz tego jeśli dziecko od początku rozwija swój zmysł estetyczny, rokuje to dobrze na przyszłość. Lecz by tak się stało powinniśmy zaopatrywać się w rzeczy rzeczywiście miłe dla oka. Od brzydoty powinniśmy stronić, choć to niełatwe. Postarajmy się wybrać jak najlepiej. Nauczmy nasze maluchy dobrego gustu oraz estetyki.