Dla bardzo wielu ludzi wycieczka i wypoczynek liczy się dopiero wówczas, gdy są nad morzem. Rok za rokiem wybierają się w to samo miejsce, albowiem spełniło ich oczekiwania. Poznali już dobrze ciekawe obiekty tego miejsca i posiadają orientację co do miejsc noclegowych. Inni miłośnicy morza chociaż również swój urlop najchętniej wykorzystują nad Polskim morzem, lecz zawsze wybierają odmienne miejsce na wykorzystanie wakacji. Dlatego, że nie lubują się w monotonności, chcą być w ruchu. Odwiedzać nowe miasta, nowych ludzi i otwarci są na nowe atrakcje, które dostarcza nowoczesne miejsce.

Fascynującym a także wartym rekomendacji miastem na spędzenie wycieczki nad Bałtykiem okazuje się być Władysławowo. Miejscowość niewielka. Noclegi w tym miasteczku także osiągalne po złożeniu rezerwacji, a przede wszystkim w czasie sezonu. Władysławowo mieści się w województwie pomorskim. Położone jest na Pobrzeżu Gdańskim, nad Polskim morzem i Zatoką Pucką. Jego powierzchnia wynosi około trzynaście kilom. kwadratowych. Miasteczko małe, bowiem posiadające niewiele ponad 10 tysięcy osób mieszkających tam stale. Na 100% w sezonie ludzi jest znacznie więcej, bowiem każdego roku przybywa tu bardzo wielu wczasowiczów marzących skorzystać z kąpieliska morskiego i plaż nadmorskich. Jak i kuracjuszy, którzy przyjeżdżają na tereny nad morzem w celu poprawy własnego zdrowia, a szczególnie układu oddechowego.
Obszar nad morzem, to miejsce w którym powietrze przesycone jest jodem, a wdychanie związku jodu redukuje choroby i pozwala nam efektowniej wyleczyć dolne i górne części układu oddechowego. W dodatku powietrze morskie dobre jest dla całego naszego organizmu. Władysławowo, to miejscowość zabytkowa, dlatego że została założona w dwunastym wieku. A także była znana jako osada rybacka pod nazwą Wielka Wieś. Dopiero w połowie XX wieku złączono Wielką Wieś z miasteczkiem przyportowym w jednostkę administracyjną, czyli inaczej w gminę Władysławowo. Dziś Władysławowo jest znane wszystkim Polakom. Bo dosłownie, w momencie kiedy ktoś z nas tam nie był, to ze 100% pewnością cokolwiek słyszał o tym turystycznym miasteczku. Zawsze ma możliwość również wybrać się na wycieczkę. Miasto Władysławowo oferuje noclegi w różnym standardzie a także w rozmaitej kwocie. W tym znanym miasteczku jest mnóstwo turystycznych atrakcji. Na 100% poza morzem i pięcioma kąpieliskami, oraz plażą. Także ciekawe okazuje się być miasteczka, nad otwartym morzem. W tego rodzaju miejscu spacerek po molo jest niesamowitą atrakcją. Konieczny do odwiedzenia jest Dom Rybaka, jaki posiada wieżyczkę oraz jest wyjątkowo fascynujący pod względem architektonicznym. Z owej wieży ukazuje się imponujący widok na miasto.
Korzystając z okazji jest możliwość odwiedzić niezwykłe muzeum. Jest to muzeum motyli, w którym jest nieco ponad 3 tys. rodzajów motyli dziennych a także nocnych. Przebywając w okolicy powinno się zwiedzić średniowieczną osadę, jak również Latarnię Morską. Noclegi Władysławowo powinno się skorzystać z okazji i zajrzeć do miasta Pucka, w którym znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej. We Władysławowie jest też wiele zabytków, jak Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny niemalże sprzed 100 lat. Jak również wiele pomników. A atrakcją dla maluchów będzie na pewno Ocean Park.