Młodzi bardzo zwracają uwagę na obowiązującą modę, bo jest ona wyznacznikiem ich przynależności do grypy. Właśnie przez ubiór starają się oni wyrazić swoją tożsamość. Dlatego właśnie moda jest najbardziej widoczna pośród ludzi młodych, którzy poszukują swojej tożsamości. To właśnie nastolatkowie najbardziej odważnie się ubierają.

 

Dla nich wszystkie elementy mają wielkie znaczenie. Również plecaki wykonane ze skóry powinny być właściwie dobrane, bo nie służą one tylko do noszenia zeszytów oraz książek. Mają one wyrażać styl właściciela. W bardzo wielu przypadkach będą one specyficznie ozdobione, lecz wygląd a także kształt powinny być odpowiednie. W każdym mieście mieszkają nastolatkowie, którzy utożsamiają się z pewną grupą społeczną. Dzięki temu rozpoznają się w każdym miejscu na ziemi. Nie jest istotne czy ich miejscem zamieszkania jest Warszawa, Wrocław czy Opole. W każdym z tych miast znajdą się takich ludzi, którzy będą mieli dokładnie takie same plecaki skórzane z charakterystycznymi elementami dekoracyjnymi.

 

To będą osoby, które mają takie same zasady a ich tożsamość kształtuje się w podobny sposób. Kiedyś plecaki wojskowe były znakiem przynależności do pewnej grupy osób. Dzisiaj nie są one tak często używane w gronie młodych osób. Większym zainteresowaniem mogą pochwalić się plecaki skórzane. Jest to też wygodniejsze wyjście dla rodziców młodych ludzi, bo takie plecaki są zdecydowanie trwalsze aniżeli te wykonane z materiału.