Słowiński Park Narodowy położony jest na północy Polski nad samym morzem, a jego główną atrakcją są oczywiście ruchome wydmy, rzadkość w przyrodzie. Niewielu Polaków jest świadomych, jak dużą popularnością cieszą się te wydmy wśród odwiedzających Polskę. I nic w tym dziwnego – ruchome wydmy to niesamowity element przyrody. By podziwiać to niezwykłe zjawisko, trzeba udać się tam rowerem lub na piechotę, jednakże dystans do przebycia wynosi około siedem kilometrów (jeśli zaparkujemy na parkingu w Rąbce).
Jeśli więc jesteśmy z małymi dziećmi, raczej nie porywajmy się na taki spacer. Ale na szczęście w trakcie sezonu oferujemy jeszcze jedną alternatywę, która w szczególności u dzieci wywołuje zachwyt. Gdy 1-wszy raz pojechałam z dobrymi znajomymi do miejscowości Łeba, mój kolega od razu ogłosił: Wsiadamy w meleks Łeba wydmy! I tak właśnie zrobiliśmy. Podróż samochodem elektrycznym była sama w sobie przyjemnością dla dzieci, jednakże najlepsze atrakcje na koniec podróży. Otaczająca nas piękna przyroda, zapierające dech w piersiach wydmy piaskowe, aura prawie jak na pustyni. Szkoda tylko, że przemieszczania się wydm nie można zobaczyć gołym okiem.
Nieopodal ogromna, praktycznie opuszczona przez ludzi plaża. Widoki naprawdę robią ogromne wrażenie. Co więcej niedaleko muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, że do muzeum mamy możliwość dostać się także statkiem przez jezioro Łebsko, jednakże tak samo jak przy meleksach, rejsy są organizowane tylko w sezonie turystycznym. Bez wątpienia następnym razem spróbujemy obyć rejs.