W naszym kraju panuje zwyczaj wysyłania ładnych kartek z okazji świąt na przykład Bożego Narodzenia, czy Świąt Wielkanocnych. Prawdę mówiąc jest on teraz zdominowany przez wygodniejsze sms-y, ale dołączanie kartki do podarunku nadal jest powszechne i oczywiście bardzo miłe.

Krótka historia kartek okolicznościowych Tradycja przesyłania kartek zawierających życzenia ma swój początek w Starożytnych Chinach, ta tradycja była też praktykowana u Starożytnych Egipcjan. Ci drudzy przesyłali sobie nawzajem pozdrowienia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku przypadło przekazywanie kartek z życzeniami w kopertach. Współcześnie są to przeważnie koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki okolicznościowe Z pewnością nie ma nic wspanialszego niż prezent wykonany własnoręcznie oraz wręczony bezpośrednio solenizantowi. Taki prezent jest w szczególności doceniany przez adresata, bo ma wymiar osobisty. Jeżeli do podarunku chcemy dołączyć życzenia, dobrym akcentem będzie napisanie krótkiego, rymowanego wierszyka. Również samą kartkę możemy zaprojektować samodzielnie.

Wystarczy nam do tego dzieła kawałek brystolu, tubka kleju, różnokolorowe wstążki oraz naklejki z brokatem, które dostępne są w sklepie papierniczym. W zależności od typu wydarzenia (narodzin dziecka, urodzin, rocznicy ślubu) do zrobionego przez nas małego rękodzieła będziemy mogli dorzucić ozdoby charakterystyczne dla danej okazji. Kapitalnie będą tu pasować także ozdobne koperty, będące uzupełnieniem całości naszej pracy.